Będą świętować i zbierać datki na hospicjum (WIDEO)

GLOG_RATUSZBudowa hospicjum stacjonarnego w Głogowie to cel powołanej niedawno specjalnie w tym celu fundacji. Potrzeba ponad 12 mln zł. Okazją do wsparcia przedsięwzięcia będzie pierwsza publiczna zbiórka organizowana podczas zbliżających się Dni Głogowa (2-4 czerwca).

– W Głogowie funkcjonuje hospicjum domowe, ale potrzeby są dużo większe – powiedziała nam dr Aleksandra Kucharska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie. – Naszym celem jest budowa placówki stacjonarnej oraz wspieranie osób z chorobami nowotworowymi.

Na inwestycję potrzeba ponad 12 mln zł. Projekt już jest. Fundacja będzie szukać sponsorów, ale wspólnie z władzami miasta prosi też o wsparcie mieszkańców. Okazją do tego będą Dni Głogowa.

– Każdy może dołożyć symboliczną złotówkę do tego przedsięwzięcia – zachęca Bożena Kowalczykowska, zastępca prezydenta. – Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce. My, osoby zdrowe możemy się bawić, a jednocześnie być z osobami, które potrzebują pomocy – dodaje.

Akcja zostanie przeprowadzona w sobotę i w niedzielę w godz. od 14 do 21.

Jak dodaje dr Aleksandra Kucharska, opieką w ramach hospicjum domowego objętych jest obecnie dziesięcioro pacjentów, a kolejnych dwadzieścioro nadal czeka.

Zobacz także: 

Dodaj komentarz