Będą kamery, będzie bezpieczniej

Ponad 200 tysięcy złotych rocznie pochłania z budżetu Gminy Polkowice, naprawa skutków aktów wandalizmu. W trosce o wspólne mienie, niebawem w Polkowicach pojawi się miejski monitoring. Gmina Polkowice ogłosiła przetarg nieograniczony na pierwszy etap prac. Oferty będą przyjmowane do 27 lipca. 

Wdrożenie systemu monitorującego miasto podzielono na trzy etapy.

– Został ogłoszony pierwszy przetarg na wykonanie prac budowlanych. Jeżeli dobrze pójdzie, to jeszcze w grudniu tego roku zostaną uruchomione pierwsze kamery. Mam nadzieję, że przede wszystkim będą odstraszać wandali, to jest najważniejsze. Ta nieuchronność kary powinna spowodować, że będzie mniej aktów wandalizmu na terenie miasta – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Miejski monitoring pojawi się nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale co istotne, także przy granicach miasta. Tam urządzenia będą rejestrować takie informacje jak kolory i marki pojazdów oraz ich numery rejestracyjne.

Sytuację na terenie miasta będzie rejestrować około stu kamer, jednak jeśli będzie taka potrzeba, w przyszłości system zostanie rozbudowany. Uruchomienie monitoringu zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

SIL

Więcej szczegółów w materiale video:

Dodaj komentarz