Opublikowany: śr, Cze 3rd, 2020

Baseny w nowej rzeczywistości. Kiedy otwarcie lubińskich obiektów?

Od soboty w Lubinie ponownie będzie można korzystać z krytych pływalni. A co z kompleksem basenów odkrytych?

W czwartym etapie znoszenia przez rząd obostrzeń swoją działalność mogą wznowić między innymi baseny. Jednak muszą dostosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

– Od 6 czerwca na pewno otworzymy baseny kryte przy Szkole Podstawowej nr 7 i na Ustroniu – mówi Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Korzystający z krytych pływalni będą musieli stosować się do wytycznych sanitarnych. Przed wejściem do budynku trzeba będzie zdezynfekować ręce, tak samo jak przed wejściem do szatni. Trzeba zachować też odpowiednie odległości od innych osób. Jak zapewnia prezes RCS, obiekty zostały dostosowane do wszystkich wytycznych GIS i rządu.

– Na basenach krytych z jednego toru będzie mogło jednocześnie korzystać do czterech osób. Biorąc pod uwagę nasze obiekty kryte, nie będzie jakiejś znaczącej różnicy między tym, ile osób mogło z nich korzystać przed pandemią, a ile teraz – mówi prezes RCS.

Bez względu na to, czy chodzi o basen kryty czy odkryty jednocześnie może tam przebywać maksymalnie 150 osób. To sporo mniej niż normalnie przyjmuje lubiński kompleks basenów odkrytych.

– Nasz obiekt może pomieścić jednocześnie od 1,5 do 2 tys. osób, a z powiększoną plażą jeszcze więcej – przyznaje Piotr Midziak. – Liczymy, że w przyszłym tygodniu rząd rozważy propozycję, aby z basenów odkrytych mogło korzystać więcej osób – dodaje.

Kompleks odkrytych basenów najprawdopodobniej zostanie otwarty w przyszłym tygodniu. RCS czeka na sprzyjającą pogodę i na zmianę wytycznych przez rząd odnośnie maksymalnej dopuszczalnej liczby osób korzystających z takich obiektów.

– Basen jest gotowy do otwarcia zgodnie z wytycznymi rządu. Gdy warunki pogodowe na to pozwolą, otworzymy. O dokładnym terminie poinformujemy mieszkańców – mówi Midziak. – W tej chwili w weselach może uczestniczyć 150 osób w salach zamkniętych, a na ogromnym terenie, który my posiadamy, 150 osób to naprawdę niewielka ilość – podsumowuje.

Co ciekawe, wytyczne stworzone dla ogrodzonych kąpielisk, z wyznaczonym i kontrolowanym wejściem oraz biletami wstępu maksymalną liczbę osób ustalają na podstawie wielkości terenu – na jedną osobę powinno przypadać co najmniej 4 mkw. powierzchni.

Szczegółowe wytyczne sanitarne dla basenów można znaleźć TUTAJ.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..