Opublikowany: czw, Cze 25th, 2020

Basen „Grzybek” zamknięty na rok

Po 22 latach, polkowiczan czeka pierwszy sezon bez słynnego „Grzybka”. W związku z licznymi usterkami, które wykryto w ostatnim czasie i planowaną naprawązarząd basenu zdecydował zamknąć cały obiekt. PPK oprócz remontu, przygotowuje także atrakcje dla najmłodszych oraz nowoczesne rozwiązania podgrzewające wodę w zbiornikach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Basen zewnętrzny „Grzybek” został uruchomiony 22 lata temu i od tamtej pory nie przechodził poważnych remontów, a jedynie doraźne naprawy. Na początku czerwca wypełniono wodą niecki basenowe, wówczas wyszła na jaw poważna usterka.

– Z przykrością musimy poinformować, że basen zewnętrzny tzw. “Grzybek” w tym sezonie letnim nie będzie uruchomiony ze względu na uszkodzenia, które stwierdzono podczas rozruchu próbnego. Jest to spowodowane przeciekiem z niecki rekreacyjnej do zbiornika przelewowego – mówi Jarosław Kowalski, dyrektor Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Naprawa nie tylko tej, ale także innych usterek, jest konieczna, aby za rok, choć w części, udostępnić polkowicki Grzybek mieszkańcom. Modernizacja, która do niedawna była planowana na przyszły rok, obejmie zarówno elementy naziemne, jak i infrastrukturę podziemną, do której jest utrudniony dostęp. Taki stan rzeczy wymusił decyzję o zamknięciu obiektu.

Aktualnie trwa analiza stanu obecnego na polkowickim „Grzybku”, co pozwoli ustalić działania na kilka najbliższych lat. Sprawą remontu i modernizacji basenów na najbliższej sesji, zajmą się polkowiccy radni. Mariusz Zybaczyński, rajca z klubu Lepsze Polkowice, złożył już na ręce burmistrza wniosek o powołanie komisji, która szczegółowo zajmie się tą sprawą.

SIL

Więcej szczegółów w materiale video:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..