Barbórka 2022 z pochodem, karczmami i combrami

  Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracają obchody Barbórki w naszym regionie – z pochodem, karczmami i combrami . Centralne obchody organizowane przez spółkę odbędą się w Lubinie. – Zapraszamy górników i wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego do wspólnego świętowania  – czytamy w komunikacie spółki.

 – To wyjątkowy czas i dla regionu i dla wszystkich związanych z KGHM PM S.A. – mówi Tomasz Zdzikot, prezes KGHM PM S.A. 

 Tradydyjnie centralne obchody Barbórki rozpoczną sią akademią w CK Muza w Lubinie. Będą przemówienia władz spółki, parlamentarzystów oraz samorządowców. górnicy zostaną wyróżnieni medalami państwowymi oraz kordzikami. Będą wręczane honorowe szpady górnicze. O godzinie 16 spod lubińskiej Muzy wyruszy pochód Lisa Majora. Przejdzie do miejscowego rynku, tu młodzi adepci górnictwa symbolicznym skokiem przez skórę zostaną przyjęcvi do braci górniczej. I to włąsnie ten element obchodów jest co roku najbardziej widowiskowy.  Centralna barbórkowa karczma odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej RCS w Lubinie, a comber babski w hali widowiskowo-sportowej w Głogowie.

4 grudnia w Lubinie, Polkowicach i Głogowie rozpocznie się od górniczych pobudek o godzinie 6 rano. Następnie, o godzinie 9.00 w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie zaplanowana jest uroczysta msza w intencji górników oraz ich rodzin.

Tego samego dnia, o 13.00 odbędą się uroczystości przy pomniku Jana Wyżykowskiego w Lubinie. Delegacje złożą kwiaty przy pomniku odkrywcy Polskiej Miedzi.

Dodaj komentarz