Opublikowany: pon, Lut 3rd, 2020

Balowali dla dzieciaków (FOTO)

W jaworskim Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym sporo się dzieje. Oprócz zajęć dydaktycznych festyny, pikniki czy wycieczki to norma. Z powodzeniem działa sala doświadczeń świata i zewnętrzna siłownia. Te inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów. Jedną z możliwości zaangażowania się w lepsze życie podopiecznych ośrodka jest udział w charytatywnym balu. Taka właśnie taneczna okazja do pomagania odbyła się po raz czwarty. Chętnych nie brakowało.

Wśród gości balu oprócz ludzi związanych bezpośrednio z SOSW było sporo mieszkańców Jawora i okolic, którzy swoją obecnością i udziałem w licytacjach  chcieli wesprzeć działalność placówki. – Wszystko dla naszych podopiecznych – podkreśla dyrektor Franciszek Materniak.

Kilka lat temu efektem zebranych na balu pieniędzy była wycieczka do Kotliny Kłodzkiej. W 2018 roku za zebrane pieniądze udało się doposażyć salę doświadczeń. Z ubiegłorocznej zbiórki powstała siłownia, natomiast tegoroczny dochód będzie przeznaczony na zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Goście po raz kolejny udowodnili, że potrafią się doskonale bawić i mają hojne serca. Loteryjne cegiełki rozeszły się w kilka minut. Do wygrania był m.in. skok na bungee, kilkudniowy rodzinny pobyt w Dziwnówku czy zapas drewna do kominka. W przerwie między tańcami wystąpiła utalentowana akrobatka z legnickiej grupy Ocelot Basia Maluszewicz.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..