Bądź architektem swojego losu. Weź udział w targach!

„Bądź architektem swojego losu” – pod takim hasłem w tym roku odbędzie się Ogólnopolski Tydzień Kariery. Do akcji tradycyjnie włącza się również Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi, który zaprasza wszystkich na Edukacyjno-Zawodowe Targi Pracy. Każdy, kto szuka pracy, chciałby ją zmienić lub poznać lokalną ofertę edukacyjną z pewnością znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie.

Aleja Odkrywania Talentów, prezentacje zawodów, lokalnych firm i placówek edukacyjnych czy pokaz talentów młodzieży to tylko niektóre z punktów Targów Edukacyjno-Zawodowych, które już za niecały miesiąc odbędą się w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra. H. Sucharskiego w Złotoryi.

Jednym z ważniejszych celów październikowych targów jest przybliżenie młodzieży i osobom poszukującym możliwości kształcenia lokalnej oferty edukacyjnej, a także pomoc uczniom i absolwentom w odpowiedzi na pytanie „Co dalej?”.

Organizatorzy zapraszają również wystawców do przygotowania i przeprowadzenia prezentacji stanowiska pracy. Zaplanowane są m.in „interaktywne prezentacje” ukazujące specyfikę pracy w zawodzie, np. ubiór, wykorzystywane narzędzia, produkty, proces produkcji, wyniki pracy. Będzie też możliwość prezentacji oferty edukacyjnej przez szkoły (prezentacja talentów uczniów, oferta klasy przedstawiona w sposób praktyczny w oparciu o wykonywany przyszły zawód).

– Naszym zamysłem jest stworzenie wizualizacji branży, zawodu czy stanowiska, aby młodzi ludzi zdobyli jak najpełniejszą wiedzę, odwiedzając dane stanowisko. W tym roku kontynuować będziemy tzw.”Aleję Odkrywania Talentów”, czyli specjalnie przygotowane stanowiska, na których będzie można spróbować swoich sił, wykonując np. zadania manualne lub wziąć udział w profesjonalnych testach doradczych i poznać dokładnie swoje predyspozycje zawodowe – zachęca Anna Sarczyńska, doradca zawodowy złotoryjskiego PUP-u.

Zainteresowani wystawcy proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr 76 87 79 247 (lub 246) oraz mailowy (anna.sarczynska@pup.zlotoryja.pl lub anna.janiak@pup.zlotoryja.pl).

Tegoroczne targi odbędą się 16 października w godz. 10-12 w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra. H. Sucharskiego w Złotoryi. Udział w nich jest bezpłatny. Relacja z ubiegłorocznej edycji wydarzenia dostępna jest tutaj

Patronat nad X Ogólnopolskim Tygodniem Kariery objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Złotoryi jednym z patronów medialnych jest również portal regionfan.pl.

.

.

Dodaj komentarz