AZYL trzeźwieje już 35 lat! (WIDEO)

18 kwietnia minęła 35. rocznica powstania jaworskiego Klubu Anonimowych Alkoholików AZYL. Były ambitne plany na świętowanie, jednak jubileusz ze względów oczywistych będzie obchodzony w tym roku w innym terminie.

Wielu założycieli Klubu odeszło już na wieczny miting, jednak pamięć o nich nie zaginęła. Jaworscy alkoholicy udowodnili, że potrafią świętować i podtrzymują tradycję. Miała być wielka kwietniowa feta, jednak w tym roku jubileusz odbędzie się w innym terminie. Poprzednie rocznice  obchodzone były różnie. Były uroczyste spotkania w kameralnym gronie, ale też i bale na kilkaset osób.

Z jaworskim klubem AA związani są nie tylko trzeźwiejący alkoholicy. Z terapii korzystają chętnie współuzależnieni oraz ofiary przemocy. Szczególną uwagę w Klubie poświęca się dzieciom. Z  myślą o nich organizowane są zajęcia świetlicowe, mikołajki i pikniki z okazji Dnia Dziecka. Członkowie i sympatycy Klubu jubileuszowego tortu skosztują prawdopodobnie w sierpniu, podczas corocznej spartakiady trzeźwości.

Powstanie Klubu i założycieli wspomina Andrzej w materiale TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code