Opublikowany: pt, Lis 15th, 2019

Awaria rogatek. Policja kieruje ruchem (FOTO)

Awaria rogatek na przejeździe kolejowym przy ulicy Legnickiej. Pozostają opuszczone od dłuższego czasu. W obie strony utworzył się ogromny korek. Na miejscu jest już monter, który usuwa usterkę oraz policjanci, kierujący ruchem.

Na wyjeździe z Lubina zator osiąga długość kilkuset metrów i kończy się na wysokości stacji paliw Orlen. Na szczęście dość szybko jest rozładowywany, za sprawą policjantów, którzy wahadłowo przepuszczają samochody.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 10 z informacji pochodzącej z żółtej naklejki, znajdującej się na słupku, z którego odchodzą ramiona rogatki – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. – Na miejsce przyjechał już monter, który sprawdza urządzenie i usuwa usterkę. Jest tez policja, kierująca ruchem pojazdów – dodaje.

Rzecznik przypomniał także, że w takich sytuacjach jak ta, obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa. Lokomotywy i pociągi zwalniają do 20 km/h, dają sygnał dźwiękowy, a maszynista musi obserwować sytuację na przejeździe, tak, aby w każdej chwili mógł zatrzymać skład.

By uniknąć stania w korkach, kierowcom sugerujemy korzystanie z objazdów – jadącym od strony Legnicy przez ulicę Przemysłową, a od Lubina przez S3.

Przy tej okazji przypominamy również o tzw. żółtych naklejkach, które od czerwca ubiegłego roku umieszczane są na każdym przejeździe kolejowym. W przypadku przejazdu bez rogatek znajdziemy je na odwrotnej stronie krzyża św. Andrzeja, zaś na przejedzie z rogatkami – na słupku, z którego odchodzą ramiona rogatki.

– Na każdej naklejce jest indywidualny numer przejazdu, przypomnienie numeru alarmowego 112 oraz dwa numery do najbliższych służb technicznych – wyjaśnia Mirosław Siemieniec.

.

Fot. Szymon Kwapiński

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..