Awaria podnośnika powodem utrudnień w mieście (FOTO, WIDEO)

Przez ponad dwie godziny zamknięta dla ruchu pojazdów była ul. Piłsudskiego w Jaworze. Przyczyną była awaria podnośnika koszowego wykorzystywanego przy pracach remontowych jednej z kamienic. Niemal w całej dzielnicy nie było też prądu.

Podczas prac wysokościowych wykonywanych przy pomocy podnośnika koszowego doszło do awarii. Prawdopodobnie kosz znalazł się zbyt blisko przewodów energetycznych i przeskoczyła iskra. W tym momencie popękały przewody podnośnika, z których pod wysokim ciśnieniem rozlał się na jezdnię płyn hydrauliczny. W wyniku zdarzenia nikomu z pracowników budowlanych nic się nie stało.

Na szczęście podnośnik był sprawny technicznie i zadziałało mechaniczne zabezpieczenie przed niekontrolowanym opuszczeniem kosza. Pierwsi na miejsce dojechali jaworscy strażacy. Policja zamknęła ulicę dla ruchu pojazdów. Na chodniku leżały zerwane przewody pod napięciem.  Pogotowie energetyczne miało sporo pracy z usunięciem awarii. Również drogowcy wykorzystali dużą ilość detergentów w celu zneutralizowania rozlanego płynu i przywrócenia nawierzchni do użytkowania.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz