Awaria ciężarówki, kierowca również był “niesprawny” (WIDEO)

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, któremu zepsuł się samochód na zjeździe z autostrady A4 w okolicy węzła Wądroże Wielkie. Pojazd zablokował przejazd, jak się okazało kierowca też był „niesprawny”.

40-letni mieszkaniec Gostynina twierdził, że jego auto uległo awarii. Pojazd zablokował wyjazd, więc z pomocą przyszli inni kierowcy. Chcieli pomóc przestawić uszkodzone auto w bezpieczne miejsce, jednak zdenerwowany kierowca był agresywny i było czuć od niego alkohol. Zamiast pomocy drogowej przyjechali jaworscy funkcjonariusze. Policjanci ustalili, że zgłaszający widział, jak kierowca ciężarowego renault zjeżdżając z autostrady całą szerokością drogi, zatrzymuje swój samochód w taki sposób, że utrudnia on innym kierowcom poruszanie się tym odcinkiem. Kierowcą ciężarowego renault po sprawdzeniu alkomatem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy, a auto, którym się przemieszczał odholowano na strzeżony parking.
– Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego przyznał się, jednak odmówił składania wyjaśnień. Sprawcy grożą teraz nawet 2 lata pozbawienia wolności – mówi Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Jaworskiej KPP.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code