Audi dachowało w Winnicy (FOTO, WIDEO)

Ok. godz. 16 do Winnicy (gmina Krotoszyce) wjechało rozpędzone audi. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą, przeskoczył przez rów, ściął kilka słupków ogrodzeniowych i uderzył w drzewo. Auto zatrzymało się na boku. Kierujący mężczyzna z trudem wydostał się z pojazdu i oddalił się w kierunku pól.

Części z rozbitego samochodu leżały w promieniu kilkunastu metrów. Mieszkańcy chcieli poszkodowanemu pospieszyć z pomocą, jednak ten oddalił się w kierunku pól. Strażacy z JRG Legnica i OSP Janowice Duże zabezpieczyli pojazd przed ewentualnym pożarem i ruszyli na poszukiwania poszkodowanego. Dołączyli do nich legniccy kryminalni. Na miejscu z pomocą czekał Zespół Ratownictwa Medycznego. Po kilkudziesięciu minutach, ok. 3 km od miejsca zdarzenia zatrzymano sprawcę kolizji. Prawdopodobnie nie tylko prędkość i fatalny stan drogi był przyczyną tego zdarzenia. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, możliwe że był pod wpływem innych środków odurzających. Przez kilkadziesiąt minut ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Mieszkańcy Winnicy alarmują! Mimo, że w miejscowości obowiązuje ograniczenie prędkości do 40, kierowcy często lekceważą przepis. – Stan drogi jest fatalny, dziura na dziurze, nie pamiętamy tu gruntownego remontu. Poza tym jest wąsko, boimy się prowadzić tędy dzieci na przystanek do szkolnego autobusu – usłyszeliśmy na miejscu. W niedzielę i święta właśnie tędy wielu turystów udaje się nad zbiornik wodny Słup.

Galeria zdjęć:

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code