Artystyczny zawrót głowy już w sobotę

Centrum Działań Twórczych otwiera swoje podwoje i zaprasza na piknik artystyczny, który odbędzie się już w najbliższą sobotę. Podczas „Targowiska Sztuki” na całe rodziny czeka masa atrakcji, w tym warsztaty artystyczne czy ceramiczne.

Centrum Działań Twórczych to zupełnie nowa instytucja, która będzie zaspokajała kulturalne potrzeby mieszkańców naszego regionu. 4 września dyrekcja placówki zaprasza na Targowisko Sztuki. Na mieszkańców w każdym wieku czeka wiele atrakcji. Przygotowano zajęcia dla dzieci, młodzieży i nieco starszych, a odbywać się one będą już od godz. 11.- Warsztaty artystyczne, ceramiczne plastyczne. Mamy też warsztaty lego, mamy warsztaty chemiczne – to wszystko będzie się działo na terenach zielonych. Mamy małą scenę, gdzie będą występować zespoły i ludowe, i DJ – je z Wrocławia. Będzie festiwal grafiti, gdzie artyści z Wrocławia pokażą jak to się robi. A wielkim kulminacyjnym punktem będzie teatr Wolimierz i zapraszamy na godzinę 19 . Będzie to fantastyczna impreza, fantastyczny spektakl. – relacjonuje anna Wiśniewska, dyrektor Centrum Działań Artystycznych w Lubinie.

Centrum Działań Twórczych w Lubinie ma również wiele ciekawych zajęć przez cały sezon 2021/2022. Każdy chętny bez względu na wiek oraz stopień zaawansowania będzie zabrany do świata sztuki. – Mamy zajęcia rodzinne, mamy zajęcia dla seniorów, oczywiście dla dzieci, dla młodzieży, dla dorosłych, także oferta jest bardzo bogata zajęć edukacyjnych, oraz edukacyjno – artystycznych, więc zapraszamy na naszą stronę www.cdt.lubin.pl. Zapisy już trwają, a zajęcia ruszają już od 6 września. – mówi Anna Adamus – Krawczyk z CDT w Lubinie.

W ofercie są m.in. zajęcia ceramiczne czy plastyczny, ale jest ich znacznie więcej. – grafika i rysunek, malarstwo i rzeźba. Oprócz tego yoga, rodzinne warsztaty, zajęcia dla mam z dziećmi, które chciałyby wrócić do formy po ciąży i spędzić czas kreatywnie ze swoimi dziećmi. Będzie sztuka w kuchni, czyli dekorowanie ciastek, klub matuzalema, Decoupage, zajęcia taneczne – hip hop, break dance, balet! Naprawdę jest z czego wybierać. – dodaje Anna Adamus – Krawczyk.

Swoim patronatem uroczyste otwarcie objął osobiście starosta lubiński Adam Myrda.

Dodaj komentarz