Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

54-letni mężczyzna, który spowodował śmiertelny wypadek na drodze z Buczynki do Szczytnik nad Kaczawą, właśnie trafił do aresztu. Jak się okazało, miał prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

Przypomnijmy. Do wypadku doszło 16 czerwca na leśnej drodze, na styku powiatów lubińskiego i legnickiego. – Kierujący pojazdem marki Citroen, 54-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w konsekwencji czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo – informuje młodszy aspirant Anna Grześków z legnickiej policji.

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł 61-letni pasażer, mieszkaniec powiatu lubińskiego.

Autem podróżowała jeszcze 48-letnia kobieta. Zarówno ona, jak i sprawca wypadku, mieli prawie trzy promile alkoholu w organizmie!

– Kierujący usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Na wniosek legnickiej prokuratury sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres jednego miesiąca. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Grześków.

Jednocześnie mundurowi ponownie apelują do kierowców, by nie wsiadali za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. – Samodyscyplina i odpowiedzialność kierowców ma ogromny wpływ na to, jak bezpiecznie przebiegnie podróż. Po raz kolejny konsekwencje czyjejś skrajnej nieodpowiedzialności, ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego – podsumowuje policjantka.

Dodaj komentarz

*

code