Opublikowany: pt, Lis 22nd, 2019

Apteczne roszady na Dolnym Śląsku

zdjęcie ilustracyjne

Dolnośląska Grupa Apteczna (DGA) zostanie przejęta przez spółkę Panathea. Zanim do tego dojdzie, będzie musiała pozbyć się apteki w Legnicy. To warunek Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Należąca do grupy Dalferon Panathea posiada dziś sieć aptek i punktów aptecznych w ośmiu województwach. Przejęcie DGA oznaczałoby dla niej kilkanaście kolejnych punktów zbytu w czterech województwach. UOKiK uznał jednak, że ta transakcja może mieć negatywne skutki dla klientów w dwóch lokalizacjach.

– Nasze postępowanie wykazało, że zgoda na koncentrację oznaczałaby ograniczenie konkurencji w niektórych miejscowościach, ponieważ łączny szacunkowy udział obu spółek przekroczyłby 40 proc. Możliwe było jednak wydanie zgody warunkowej. Zdecydowaliśmy, że sprzedaż dwóch aptek zlokalizowanych w Brzegu oraz jednej w Legnicy, spowoduje, że pacjenci nadal będą mieli swobodę wyboru miejsca, w którym chcą kupić leki – mówi prezes UOKiK Marek Niechciał.

Zastrzeżenia Urzędu dotyczyły apteki przy ul. Iwaszkiewicza 1. Jej nowy właściciel musi zostać zaakceptowany przez UOKiK i  nie może należeć do tej samej grupy kapitałowej, co Panathea. W umowie kupna musi znaleźć się klauzula, która zagwarantuje, że inwestor będzie prowadził działalność apteczną w tych trzech lokalizacjach. Ponadto Panathea będzie musiała poinformować urząd o realizacji warunku w ciągu 30 dni od jego wykonania.

Wydana decyzja nie jest prawomocna. Zgłaszającemu przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..