Opublikowany: wt, Paź 15th, 2019

“Ambasadorzy Polski” wybrani

Fot. KGHM

Znamy już zwycięzców konkursu “Ambasador Polski 2019” organizowanego przez KGHM S.A., nad którym honorowy patronat objął prezydent RP. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się podczas uroczystej gali w Warszawie.

Zwycięzców plebiscytu wybrała Kapituła konkursu złożona z przedstawicieli administracji, przedsiębiorców, ludzi nauki, kultury i sportu. Laureatów konkursu wyłoniono spośród nadesłanych przez internautów kandydatur. Wyróżnione mogły zostać osoby, dzięki którym wzrasta rozpoznawalność i wartość polskiej kultury na świecie, które szczególnie przyczyniły się do promocji polskiej nauki lub odniosły sukces w sporcie. Jury brało pod uwagę nie tylko dokonania kandydatów, ale także postawy, które przyczyniają się do budowania dobrej opinii o Polakach jako narodzie.

Ambasador Nauki Polskiej – Artur Chmielewski

Laureat nagrody w dziedzinie nauki Artur Chmielewski – to menadżer misji kosmicznych w NASA, jest nie tylko świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, który samą swoją pracą buduje wizerunek Polski, ale też prawdziwym ambasadorem polskich naukowców. W ramach swojej pracy dla NASA JPL przyczynia się do eksploracji kosmosu, zarządzał między innymi misją, której celem było lądowanie na komecie.

Ambasador Polskiego Sportu – Patrycja Pacak

Zwyciężczyni w kategorii „Ambasador Polskiego Sportu” Patrycja Pacak – mistrzyni świata w akrobacji szybowcowej dokonała tego, czego nigdy dotąd nie zdołała zrobić żadna kobieta. Zdobyła mistrzostwo świata w zdominowanej przez mężczyzn dyscyplinie, wymagającej nie tylko doskonałej techniki, ale też wielkiej odwagi.

Ambasador Kultury Polskiej – Krzysztof Jabłoński

Tytuł „Ambasadora Kultury Polskiej” został przyznany Krzysztofowi Jabłońskiemu, pianiście, który występuje na estradach Europy, obu Ameryk i Azji, popularyzując kulturę polską w najlepszym wydaniu i przypominając uwielbianą na całym świecie twórczość Fryderyka Chopina. Jest regularnie zapraszany do prowadzenia wykładów, kursów mistrzowskich oraz udziału w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Ambasador Polski 2019: Nagroda Publiczności – Andrzej Bargiel

Internauci zdecydowali, że nagroda publiczności trafi w ręce Andrzeja Bargiela, pierwszego człowieka, który zjechał na nartach ze szczytu K2 i Broad Peak. Zdobywca tego tytułu to człowiek wyjątkowy: prawdziwy obieżyświat, a jednocześnie lokalny patriota, zakochany w Tatrach i szanujący swoje korzenie. Jako ratownik TOPR zawsze gotowy do niesienia pomocy, jako narciarz i himalaista waleczny, ale rozsądny i niepodejmujący zbędnego ryzyka.

Ambasador Polski 2019 – Nagroda Specjalna Prezesa KGHM dla Lindy i Roberta Ollisów

W tym roku Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński nagrodę specjalną przyznał Lindzie i Robertowi Ollisom, rodzicom Michaela Ollisa, sierżanta wojska amerykańskiego, który w 2013 roku, w trakcie wspólnych walk w Afganistanie, oddał swoje życie ratując Karola Cierpicę, żołnierza Wojska Polskiego. Obecnie aktywnie biorą udział w życiu Polonii i stali się Ambasadorami Polski wśród swoich rodaków.

Plebiscyt „Ambasador Polski”

Konkurs organizowany przez KGHM Polska Miedź S.A. odbywa się w tym roku po raz pierwszy. Poprzez ten plebiscyt firma chce podziękować Polakom – naukowcom, artystom, sportowcom i przedsiębiorcom, którzy przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku naszego kraju na świecie.

źródło: KGHM

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..