Opublikowany: czw, Lis 7th, 2019

Amazon oficjalnie wystartował w Okmianach

W Okmianach (gmina Chojnów) działa już najnowocześniejsze centrum Amazon w Polsce. Na uroczystym otwarciu obecni byli przedstawiciele światowego koncernu, włodarze gminy oraz powiatu.

Co prawda Amazon działa już pod Chojnowem od kilku miesięcy, ale oficjalne otwarcie centrum nastąpiło dopiero teraz. To pierwszy obiekt w kraju, który będzie odpowiedzialny za przepływ produktów między przedsiębiorcami a centrum logistyki e-commerce firmy – tłumaczą przedstawiciele Amazon. Budowa trwała 10 miesięcy. Jej efektem jest obiekt zlokalizowany na działce o pow. ponad 60 tys. m kw. W ciągu roku pracę tu ma znaleźć ponad 1 tys. osób.

– Jestem dumny, że światowy gigant jako lokalizację swojego kolejnego oddziału w Polsce wybrał właśnie Gminę Chojnów. To dla nas ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie słuszności wysiłku, jaki samorząd wkłada w realizowanie kierunków strategii rozwoju gminy Chojnów – komentuje wójt Andrzej Pyrz.

Radości lokalnych samorzadowców nie można się dziwić. Spodziewają się bowiem, że nowe centrum wywrze ogromny wpływ na sektor społeczno-gospodarczy gminy, za co już przyznano firmie Kryształ Biznesu Gminy Chojnów.

W Okmianach otwarto najnowocześniejsze centrum Amazon w Polsce, m.in. za sprawą wykorzystywanych technologii. Na miejscu pracuje kilkanaście w pełni zautomatyzowanych robotów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..