Alkohol i narkotyki na drogach powiatu

Od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu jaworskiego trwa policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze zwracają dziś szczególną uwagę na trzeźwość kierowców. Policja przypomina, że nawet najmniejsza ilość alkoholu czy środków odurzających w organizmie stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia prowadzącego oraz innych uczestników ruchu.

Wzmożone działania pod kątem prowadzenia pojazdów przez kierowców po użyciu alkoholu bądź narkotyków potrwają do późnych godzin nocnych. W tym czasie policjanci jaworskiej drogówki oraz prewencji sprawdzą nie tylko trzeźwość kierowców, ale także dokumenty wymagane przy kontroli drogowej, przestrzeganie przepisów dotyczących zapinania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na stan techniczny pojazdów.

– Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi maszyn, urządzeń oraz pojazdów – tłumaczy komisarz Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Rzecznik przypomina również, że zgodnie z Kodeksem Karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat.

Fot. ilustracyjne

Dodaj komentarz