Opublikowany: pon, Maj 6th, 2019

Alkohol i narkotyki na drogach powiatu

Od wczesnego poranka policjanci z legnickiej drogówki prowadzą dziś działania w ramach akcji “Alkohol i Narkotyki”. – Jej głównym celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu – tłumaczą stróże prawa.

Dzisiejsze kontrole ruszyły o godz. 6 i mają potrwać do wieczora. Jak wyjaśniają funkcjonariusze, będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców, które należą do najczęstszych przyczyn wypadków.

– Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku. To tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego, co jakiś czas legniccy policjanci przeprowadzają akcję “Alkohol i narkotyki”. Tym razem wzmożone kontrole będą prowadzone na drogach całego kraju – wyjaśnia młodszy aspirant Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy legnickiej policji. I przypomina, dlaczego to właśnie alkohol jest jednym z największych wrogów kierowcy.

– Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach. Dlatego legniccy policjanci apelują do osób, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, aby jak najszybciej poinformowały o tym policji i nie czekały na tragedię jaka może spotkać innych uczestników ruchu drogowego – uczula funkcjonariuszka.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że warto reagować w każdej tego typu sytuacji. Za kilka metrów, kilometrów pijany kierowca może zabić nie tylko siebie, ale innych uczestników ruchu drogowego.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..