Alarm z powodu walizki. Pasażerowie bali się eksplozji

Walizka pozostawiona na przystanku autobusowym przy ul. Wrocławskiej w Legnicy wywołała niepokój wśród podróżnych. Obawiano się, że ktoś celowo podrzucił bagaż ze znajdującymi się wewnątrz ładunkami wybuchowymi. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy tuż przed godziną siedemnastą – potwierdza młodszy aspirant Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji. – Po otwarciu walizki okazało się, że w środku rzeczywiście znajduje się urządzenie elektroniczne, którym okazała się zwykła konsola do gier wideo PlayStation 2 – dodaje policjantka.

Nikogo nie ewakuowano, ale strażacy, do czasu przyjazdu policjantów, wstrzymali ruch obok znaleziska. Popularnego „PeeSa” zabezpieczyli policjanci. Niewykluczone, że wkrótce po jego odbiór zgłosi się roztargniony właściciel.

Kilkadziesiąt minut później w tym samym miejscu zabrakło prądu. Z powodu awarii okoliczne sklepy i restauracje musiały wstrzymać obsługę klientów. Nieczynna jest też sygnalizacja uliczna. Na skrzyżowaniu panuje chaos.

FOT. PRZEMYSŁAW ŁYSKAWA

Dodaj komentarz