“Aktywny Dolny Śląsk”: Wybieramy najlepsze pomysły!

Można już głosować na najlepsze projekty w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. W tym roku do wzięcia jest łącznie 1,35 mln zł. Z naszego regionu szansę na finansowe wsparcie ma aż 39 inicjatyw. Internetowy plebiscyt potrwa do 26 maja.

„Aktywny Dolny Śląsk” ma pomóc mieszkańcom województwa w rozwoju i popularyzacji sportu i turystyki. O tym, który pomysł zostanie poparty dotacją, zadecydują sami Dolnoślązacy. Wygrają te projekty, które zdobędą najwięcej głosów internautów.

W tym roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na program 1,35 mln złotych. Pula ta została równo podzielona między pięć subregionów (na każdy subregion po 270 tys. zł). W całym województwie do plebiscytu zakwalifikowano 159 wniosków, z czego 37 to pomysły mieszkańców z naszego regionu.

Jednym z nich jest wspólna inicjatywa Muzeum Historycznego w Lubinie i Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Mowa o Biegu Młodego Rekruta, Jest to bieg przełajowy z różnego rodzaju przeszkodami dla dzieci i młodzieży. Jego uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy wiekowe: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat i 13-15 lat. Do pokonania będzie maksymalnie 1,5 kilometra po ścieżkach lubińskiego Parku Leśnego. Na trasie zawodów na uczestników będzie czekać co najmniej 10 przeszkód naturalnych oraz przygotowanych przez organizatorów (małpi gaj, pajęczyna, bagna, itp.), których pokonanie wymaga od zawodników umiejętności sprawnego czołgania się, wspinania czy skakania Całe wydarzenie odbędzie się 21 września i będzie miało charakter pikniku rodzinnego. Na zakończenie biegu każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal.

Realizacja tego pomysłu pochłonie 17 tys. Dofinansowanie może w tym przypadku wynieść 15 tys. zł.

Innym pozytywnie zweryfikowanym projektem z subregionu legnickiego jest Letnie Kino Plenerowe w gminie Chocianów. Na stronie organizatora konkursu inicjatywa ta została opisana w taki sposób:

Letnie Kino Plenerowe w Gminie Chocianów to idealny sposób na spędzenie czasu wolnego podczas wakacji w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. To sprawdzona forma rozrywki na całym świecie. W letnie wieczory zgromadzi publiczność, która niekoniecznie ma ochotę na uczestnictwo w głośnych koncertach, lub wizytę w zatłoczonych i zadymionych barach i pubach. To okazja do obejrzenia filmu inaczej niż zwykle. Projekcje filmowe odbędą się w miłej atmosferze, a uczestnicy imprezy mogą oglądać polskie i zagraniczne filmy fabularne z ofert różnych dystrybutorów. Projekt zawiera trzy seanse w trzech różnych miejscowościach: Chocianów, Trzebnice oraz Żabice.

Kwota wsparcia może tu wynieść nawet 20 tys. zł.

Głosować może prawie każdy mieszkaniec województwa. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, telefon komórkowy i ukończone 16 lat. Głosować można tylko poprzez stronę internetową Aktywny Dolny Śląsk. Każdy głos będzie potwierdzony bezpłatnym kodem SMS wysłanym na podany numer telefonu komórkowego. Z jednego numeru telefonu będzie można zagłosować tylko raz. W sierpniu ogłoszona zostanie lista zwycięzców, a projekty będą realizowane od początku lipca do końca tego roku.

Pełną listę projektów można zobaczyć tutaj.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..