Aktywny Dolny Śląsk rozstrzygnięty! Znamy zwycięskie projekty

Znamy zwycięzców trzeciej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Wybrane w internetowym głosowaniu inicjatywy otrzymają łącznie milion złotych finansowego wsparcia. W naszym regionie najwyżej ocenione zostały pomysły z powiatu polkowickiego.

Do niedzieli 22 kwietnia internauci głosowali na najciekawszą ich zdaniem sportowo-turystyczną oraz kulturalną inicjatywę na Dolnym Śląsku. Na realizację projektów Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku łącznie milion złotych. Środki te zostały podzielone na pięć okręgów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski i miasto Wrocław.

W okręgu legnickim do plebiscytu zakwalifikowało się 29 projektów. Internetowe głosowanie miało na celu wyłonienie dziesięciu, które dostaną finansowe wsparcie w ramach budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”.

Największą popularnością w naszym regionie cieszył się „Bieg po Szczęśliwą Podkowę w Jakubowie Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w biegu przełajowym na 10 km” (850 głosów). Impreza ta odbędzie się podczas X Hubertusa w Jakubowie, Dolnośląskiego Święta Jeźdźców Konnych. Bieg ma charakter przełajowy. Jego trasa będzie wiodła szlakami poprzez lasy i ścieżki rezerwatu w Jakubowie. Organizatorzy przewidują udział do 500 uczestników.

Drugie miejsce z 666 głosami zajęły zawody kolarstwa MTB Junior Wzgórza Dalkowskie 2018. Projekt zakłada realizację zawodów kolarstwa górskiego juniorów (dzieci w wieku od 8 do 14 lat) na terenie zagłębia miedziowego w powiecie polkowickim. Podział na kategorie wiekowe i płeć ma wyłonić zwycięzców dla poszczególnych grup. Wyścigi odbędą się na torze crossowym w Jakubowie. Zawody będą zorganizowane na profesjonalnej platformie, pętli o długości pięciu kilometrów wraz z pomiarem czasu.

Kolejną lokatę zajęło przedsięwzięcie o charakterze kulturalnym. Jest nim „Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie” (510 głosów). Wszystkie trzy projekty zostaną dofinansowane maksymalną kwotą 20 tysięcy złotych.

Poniżej przedstawiamy wszystkie zwycięskie projekty w regionie legnickim:

Inicjatywy turystyczno-sportowe:

  1. Bieg po Szczęśliwą Podkowę w Jakubowie. Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w biegu przełajowym na 10 km (850 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.
  2. Zawody kolarstwa MTB Junior Wzgórza Dalkowskie 2018. Zawody indywidualne oraz szkółek kolarskich kategorii Junior (666 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.
  3. Dusty Sports Festival, V Rodzinny Moto-Piknik, Gaworzyce 2018 (319 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.
  4. Kalistenika – trening stary jak świat (282 głosy). Dofinansowanie: 11 tys. zł.
  5. Select CCC (249 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.
  6. Siatkówka dla najmłodszych. Zdrowe dziecko – szczęśliwy rodzic. (245 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.

Inicjatywy kulturalne:

  1. Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie (510 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.
  2. Kyczeriada nad Kaczawą (410 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.
  3. Festiwal Dobrych Życzeń – Warsztaty Rzemiosła Ludowego w oparciu i tradycje świąt Bożego Narodzeni (332 głosy). Dofinansowanie: 20 tys. zł.
  4. Festiwal Polskich Legend (277 głosów). Dofinansowanie: 20 tys. zł.

Szczegółowy opis wszystkich projektów dostępny jest na stronie organizatora konkursu.

Dodaj komentarz