„Aktywny Dolny Śląsk” rozstrzygnięty! Gaworzyce górą

Znamy zwycięzców drugiej edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Wybrane w internetowym głosowaniu inicjatywy otrzymają łącznie 600 tys. złotych finansowego wsparcia. W naszym regionie najwyżej ocenione zostały pomysły z Gaworzyc, Legnicy i Głogowa.

Do końca lipca internauci głosowali na najciekawszą ich zdaniem sportową lub turystyczną inicjatywę na Dolnym Śląsku. Na realizację projektów Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku 600 tys. zł. Środki te zostały podzielone na pięć okręgów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski i miasto Wrocław. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

W okręgu legnickim do plebiscytu zakwalifikowało się dziesięć projektów. Internetowe głosowanie miało na celu wyłonienie trzech pomysłów, które dostaną finansowe wsparcie w ramach budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”.

Największą popularnością cieszył się Dusty Sports Festiwal – IV Moto Piknik w Gaworzycach, który otrzymał 682 głosy. Poprzednie edycje tego wydarzenia przyciągnęły do wsi w powiecie polkowickim tłumy miłośników sportów motorowych. W tym roku powinno być podobnie. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznej imprezie może wziąć udział nawet tysiąc uczestników. Tematem przewodnim projektu jest Motocross. Odbędą się również biegi przełajowe, wyścigi wraków, taneczny flash mob i wyjątkowo trudne tory przeszkód, a także pokazy ekstremalnej jazdy w wykonaniu profesjonalistów. Aurę festiwalu mają podkreślać wspaniałe widoki, warsztaty, ognisko, muzyka i możliwość oglądania Wzgórz Dalkowskich z lotu ptaka.

Projekt zostanie dofinansowany kwotą 40 tys. zł i zostanie zrealizowany w weekend 7 i 8 października.

Drugie miejsce z 378 głosami zajęły Legnickie Multigry. Projekt ma na celu aktywizację i integrację dolnośląskich rodzin poprzez cykl siedemnastu jednodniowych zawodów w sportach zespołowych. Rywalizacja toczyć się będzie na halach i boiskach na terenie Legnicy od października 2017 r. do marca 2018 r. W tym czasie rozegranych zostanie dwanaście turniejów w siatkówkę, trzy w piłkę ręczną i dwa w piłkę nożną. Formuła cyklu jest otwarta, a więc udział mogą brać drużyny reprezentujące kluby sportowe, szkoły, a także zespoły niezrzeszone z terenu Dolnego Śląska, m.in. zaproszone drużyny z okolicznych powiatów. Dla uczestników przewidziane są poczęstunki, dyplomy, puchary, upominki oraz zakup strojów i piłek. To przedsięwzięcie również otrzyma 40 tys. zł finansowego wsparcia.

241 głosów i trzecie miejsce zdobyła „Bitwa o Miedzianą Rudę 2”. Będzie to już druga edycja zawodów w kalistenice. Pierwsza przyciągnęła do Głogowa zawodników z całej Polski. Kalistenika jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych w naszym kraju – dziś bardziej znana pod nazwą „street workout”. To trening siłowo-wytrzymałościowy z wykorzystaniem masy własnego ciała. Opiera się w głównej mierze o takie ćwiczenia jak pompki, podciąganie na drążku, przysiady czy brzuszki, jednak repertuar ćwiczeń wykorzystywanych w tej formie aktywności fizycznej jest praktycznie nieograniczony.

Zawody odbędą się 17 lutego 2018 r. w hali Crossfit Głogów przy ul. Mickiewicza 53e. Sportowe zmaganie będą się toczyć w czterech kategoriach. Na każdą z nich organizatorzy przewidują limit dwudziestu osób. Projekt będzie dofinansowany kwotą 12 tys. zł.

Dodaj komentarz