Opublikowany: nie, Sty 27th, 2019

Akt oskarżenia przeciwko byłemu wykładowcy

Do Sądu Rejonowego w Legnicy trafił akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G., byłemu wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Prokuratorzy zarzucają mu popełnienie sześciu przestępstw.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zarzuca Jarosławowi G., że nadużywając zależności wynikającej z jego relacji ze studentami, doprowadzał ich do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, a w jednym przypadku – do wykonania takiej czynności.

– Śledztwo w tej sprawie wszczęte zostało na podstawie pisemnego zawiadomienia rektora PWSZ w Legnicy, z którego wynikało, że nauczyciel akademicki Jarosław G. dopuszcza się wobec studentów innych czynności seksualnych. Zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy potwierdził te fakty – relacjonuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – Zarzuty wobec oskarżonego obejmują lata 2015-2017. Pokrzywdzonych jest sześć osób. Wszyscy pokrzywdzeni to studenci kierunku Ratownictwo Medyczne, z którymi oskarżony, jako ówczesny dziekan wydziału nauk o zdrowiu i kultury fizycznej, prowadził zajęcia z wielu przedmiotów – dodaje.

Lidia Tkaczyszyn

Jak ustalili śledczy, do zdarzeń miało dochodzić na terenie uczelni, podczas egzaminów i zaliczeń. Opinia seksuologiczna potwierdziła, że zachowanie Jarosława G. wobec pokrzywdzonych miało charakter seksualny i stanowiło inną niż obcowanie płciowe czynność seksualną.

– Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Za każdy z zarzucanych oskarżonemu czynów nadużycia zależności i doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech – informuje prokurator Tkaczyszyn.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..