Adam Buczek nowym Dyrektorem AP KGHM Zagłębie

Adam Buczek objął stanowisko Dyrektora Akademii KGHM Zagłębia Lubin. To bardzo dobrze znany szkoleniowiec, który do tej pory współpracował z drużynami młodzieżowymi Akademii, święcąc triumfy choćby w Młodej Ekstraklasie, ale także prowadząc zespoły seniorskie, w tym pierwszą drużynę KGHM Zagłębia.

Adam Buczek swoje pierwsze kroki trenerskie stawiał właśnie Zagłębiu Lubin. Przez te wszystkie lata, które spędził zawodowo w Lubinie, miał okazję z bliska obserwować pracę wielu uznanych trenerów, ale także bacznie przyglądał się metodyce szkoleniowej byłych dyrektorów AP KGHM – Richarda Grootscholtena, Krzysztofa Paluszka, Bena van Daela i Hennego Lee. To właśnie przy nich zbierał cenne doświadczenia, powoli przygotowując się do objęcia nowej roli.

Z miedziowym Klubem związany jest z resztą od najmłodszych lat, czy to najpierw jako piłkarz drużyn młodzieżowych, a potem jako trener juniorów czy przez pewien czas nawet szkoleniowiec pierwszego zespołu. Ciężko pracował na swoje nazwisko, od dłuższego czasu mając jasno sprecyzowany cel – stanąć na czele lubińskiej akademii.

– Bardzo się cieszę z powierzonej mi funkcji. Ze wszystkich lat, które przepracowałem w Zagłębiu, najwięcej z nich spędziłem pracując z młodzieżą. Funkcja dyrektora to odmienna rola, ale trenerem w pewnym sensie pozostanę – chcę być na boiskach, obserwować treningi, śledzić postępy naszych adeptów. Wiem, że mam obok siebie fachowców, mowa tu nie tylko o trenerach i fizjoterapeutach, ale także o ludziach z działów skautingu, administracji, marketingu. Nie można zapomnieć o wychowawcach i wychowawczyniach z bursy, a także osobach, które dbają o porządek i utrzymanie w świetnym stanie obiektów treningowych. Codziennie wiele osób wkłada mnóstwo pracy w to, by ci chłopcy mieli wszystko, co niezbędne do osiągnięcia celów. Dajemy zawodnikom bardzo dużo i tyle też wymagamy. Jestem pewien, że po latach, w których intencją klubu było wdrożenie nowej wizji w nasz system szkolenia, jesteśmy gotowi, żeby kontynuować pracę i rozwój Akademii. Zaczynam nowy etap w życiu, na który zdecydowanie jestem gotowy – mówi Adam Buczek, nowy dyrektor AP KGHM

źródło: zaglebie.com

Dodaj komentarz