Opublikowany: pt, Lip 26th, 2019

Aby samodzielnie żyć, mała Iga potrzebuje naszej pomocy

Chociaż ma dopiero 3 latka, to w swoim życiu zaznała już wiele bólu i cierpienia. Mała Iga z Sobina choruje na wrodzone zakażenie wirusem cytomegalii. Przez to dziewczynka ma poważnie uszkodzony słuch oraz układ neurologiczny, a dodatkowo zmaga się też z wieloma dolegliwościami pochorobowymi. Żeby w przyszłości mogła żyć samodzielnie potrzebuje kosztownych rehabilitacji i opieki medycznej. Na to jednak nie stać jej rodziców, dlatego też z całego serca proszą o pomoc finansową dla swojej ukochanej córeczki. Świetną okazją do tego będzie organizowany wkrótce festyn sportowo-kulturalny w Sobinie.

Iga urodziła się z wrodzonym zakażeniem wirusem cytomegalii. Wirus ten poważnie uszkodził jej układ neurologiczny oraz słuch, ponadto zmaga się z takimi konsekwencjami pochorobowymi jak: autyzm, małogłowie, obustronny głęboki niedosłuch, wzmożone napięcie mięśniowe, opóźniony rozwój psychoruchowy, wcześniactwo, niedożywienia i konieczności stosowania specjalnej diety wysokoenergetycznej, zez zbieżny naprzemienny, niedokrwistość i małopłytkowość. Dziewczynka codziennie walczy o lepszą przyszłość, na tyle na ile pozwalają możliwości finansowe rodziców.

Iga rehabilitowana jest 4 razy w tygodniu metodą NDT Bobath. Sprzęt oraz zajęcia z terapeutami są jej niezbędne, aby mogła być w przyszłości samodzielna. Koszty kolejnej terapii przeszczepu komórek macierzystych (35 tys. zł), rehabilitacji, zakup sprzętów, stosowanie specjalnej diety oraz turnusy rehabilitacyjne oraz dojazdy do lekarzy specjalistów są ogromne, dlatego organizujemy wydarzenie mające pomóc zebrać środki na kontynuację leczenia i rehabilitacji, które dadzą jej w przyszłości szansę na samodzielność.

Komitet społeczny „Razem dla IGI”, rodzice oraz szerokie grono osób zaangażowanych w pomoc dziewczynce zwraca się z ogromną prośbą o wsparcie organizacji wyjątkowego wydarzenia sportowego – kulturalnego. Ta charytatywna inicjatywa odbędzie się 10 sierpnia w Sobinie na rozległym terenie zielonym przy plebani. Zostanie tam przeprowadzony m.in. bieg terenowy, rodzinna jazda rowerowa w terenie oraz spacer z kilkami, czyli nordic walking. Charakter imprezy, miejsce i termin oraz zaangażowanie wielu osób sprawia, że będzie to ogromne społeczne wydarzenie, dlatego oprócz biegu, przejazdy rowerami i grupy chodziarzy organizatorzy planują też wiele dodatkowych atrakcji, w tym plenerową projekcję filmową, występy grup wokalnych i tanecznych, loterię fantową, ogniska z kiełbaskami i wspólne grillowanie oraz słodką akcję.

Impreza objęta Honorowym Patronatem przez Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

– Jesteśmy przekonani, że w ten prosty sposób możemy wspólnie i każdy z osobna pomóc małej Idze. Zbieramy fanty na loterię, również w postaci gadżetów firmowych, rzeczy z przeznaczeniem na aukcje, różnego rodzaju vouchery (na zabiegi kosmetyczne, do restauracji itp.), artykuły spożywcze ( w tym napoje, woda mineralna), tacki i sztućce jednorazowe, ewentualne środki finansowe, które Państwo nam przekażą pozwolą nam zakupić niezbędne rzeczy do realizacji zadań, na które nie znajdziemy darczyńców (numery startowe, poczęstunek w postaci popcornu na kino plenerowe, materiały do wykonania pamiątkowych medali itp.). Zależy nam na pozyskaniu poważnych i zaangażowanych partnerów w postaci firm i instytucji oraz darczyńców prywatnych angażujących się również w postaci materialnej, jaki i pracy Państwa załogi, dlatego każdy rodzaj pomocy będzie przydatny – piszą organizatorzy imprezy.

Osobami do kontaktu w tej sprawie są: Bogdan Godlewski, tel: 785 804 295 oraz Ewelina Turkiewicz, tel: 608 673 615.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..