Abstynenci imprezowali (FOTO)

Koncert Anny Pietrzak, zawody sportowe, gry, zabawy – jaworski Klub Abstynenta AZYL po raz dziesiąty zaprosił mieszkańców do udziału w Spartakiadzie Trzeźwości. W wydarzeniu wzięli udział także abstynenci z Legnicy i Złotoryi.

– Spartakiada to okazja do świętowania trzeźwości dla osób uzależnionych i ich rodzin. Nowe, trzeźwe życie wcale nie musi być smutne. Kilka razy w miesiącu spotykamy się na mitingach, a latem świętujemy w plenerze – mówi prezes klubu, Darek Kudłacz.

Z pozoru impreza nie różni się od innych biesiad. Jest grill, tańce pod sceną i głośna muzyka, ale nie ma alkoholu. Do zabawy włączają się coraz częściej jaworzanie nie związani z klubem, na co dzień nie będący abstynentami. – Zasada jest jedna: może przyjść każdy, byle nie był pod wpływem alkoholu – zastrzega prezes.

Z zaproszenia skorzystali m.in. Ukraińcy, którzy budują pobliski odcinek trasy S3. – Trochę byliśmy zaskoczeni, że nie ma nawet piwa, ale zabawa udana – mówi trzydziestoletni Wladimir, którego drużyna zdobyła podczas tegorocznej spartakiady puchar w turnieju siatkówki.

Jaworzan odwiedzili też abstynenci z innych, zaprzyjaźnionych klubów, m.in. z legnickiego Fenixa.

Fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz

*

code