Piętnaścioro uczniów zostało laureatami siódmej edycji konkursu „Uczeń godny naśladowania” w ramach akcji pod hasłem „Reaguję, pomagam, nie jestem obojętny”, której celem jest propagowanie wzorowych zachowań dzieci i młodzieży. Finał odbył się wczoraj w Szkole Podstawowej w Kotli, powiat głogowski. Przy okazji uczniowie otrzymali karty rowerowe.
– Ideą konkursu jest wybranie uczniów, których cechuje wzorowa postawa godna naśladowania przez innych – informuje podinsp. Bogdan Kaleta. – Spośród zgłoszonych kandydatów komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego, nauczycieli oraz policjantów, wyłoniła 15 najlepszych uczniów. Otrzymali specjalne puchary, imienne pamiątkowe medale z logo Komisarza Lwa – przyjaciela dzieci, a ich rodzice listy gratulacyjne.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali – po raz pierwszy: Wiktoria Szajna, Julia Gryndzia, Michał Jasiowicz, Kinga Szelest, Olena Parzątka, Julia Filipczuk, Szymon Knap, Sandra Szałatkiewicz; po raz drugi: Milena Kwiatkowska, Anna Szuszkiewicz, Wiktoria Lasota i Amelia Cieśla; po raz trzeci: Aleksandra Richter, a po raz czwarty: Aleksandra Walenczak i Paulina Zaremba.
Dodajmy, że w ramach akcji policjanci i nauczyciele przypominają uczniom o tym, że trzeba reagować na przemoc, zachęcają do pomagania słabszym kolegom, ale też przestrzegają przed obojętnością na krzywdę innych. Pomysłodawcą konkursu był asp. Piotr Kowalski, ówczesny dzielnicowy w Kotli.
Podobne akcje odbywają się też w innych szkołach powiatu głogowskiego. Ich inicjatorem i organizatorem są policjanci z rewiru dzielnicowych przy wsparciu samorządów, Szkoły Podstawowej i Rady Rodziców w Kotli oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w tej miejscowości.
UR/FOT. KPP GŁOGÓW




