Licytacje, występy i światełko do nieba – we Mściwojowie przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy idą pełną parą. Fanty i vouchery napływają do sztabu codziennie już od kilku tygodni. Co będzie się działo podczas 28. finału?
Wolontariusze przygotowali w tym roku dodatkowe atrakcje. Ze snu zimowego obudzili ciągnik Ursus C-330, który zostanie obklejony serduszkami. Przygotowano tysiąc naklejek.
Charytatywne granie we Mściwojowie tradycyjnie już rozpocznie się morsowaniem. O godz. 11 nad zbiornikiem wodnym zbiorą się nie tylko amatorzy lodowatych kąpieli. Towarzyszyć im będą wolontariusze z puszkami, więc będzie można nie tylko dopingować morsów ale też dorzucić się do zbiórki.
Organizatorzy zapraszają także na bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, który rozpocznie się o godz. 14. Będzie też układanie wielkiego serca z balonów i oczywiście licytacje.
– Sponsorów i fundatorów fantów cały czas przybywa – mówi Artur Stachera ze mściwojowskiego sztabu WOŚP. Finał wydarzenia przewidziany jest na godz. 20. Wtedy sztab i mieszkańcy włączą się w akcję „Światełko do nieba”.
fot. Daniel Śmiłowski
Materiał filmowy TV Regionalna.pl: