W Polkowicach trwa święto lokalnej twórczości (FOTO)

Występy artystyczne dzieci rozpoczęły w piątkowe południe dwudniowy Przegląd Twórczości Lokalnej, zorganizowany w polkowickim amfiteatrze miejskim. Atrakcji nie zabraknie też w sobotę.

– Bardzo dobrze, że są takie imprezy, bo dzieci lubią występować i chcą się pokazać, ale z drugiej strony jest też stres przed występem, a tutaj w takiej atmosferze łatwiej jest go pokonać – powiedziała nam jedna z mam, która oglądała występ swojego syna.

Dzieci nie tylko przeżywały swoje występy, ale też żywiołowo reagowały na występy swoich rówieśników, z innych placówek. Wystarczyło tylko, że zabrzmiały znane wszystkim melodie.

Podczas piątkowej odsłony Przeglądu rozstrzygnięty też został konkurs plastyczny pn. „Zaczarowany ogród bajek i baśni”.

Jak dodał Bogusław Godlewski, dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji, organizatora przeglądu, celem wydarzenia jest właśnie pokazanie zdolności artystycznych, w różnych dziedzinach, najmłodszych i najstarszych mieszkańców gminy. Dzieła tych drugich można było podziwiać np. na stoisku słuchaczy polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie tylko podziwiać, ale także kupić, a przy okazji dowiedzieć się, jak samodzielnie wykonać przeróżne cudeńka.

Druga odsłona polkowickiego Przeglądu Twórczości Lokalnej już w sobotę, 1 czerwca. Więcej informacji na naszym portalu.

Fot. UR