Osiem osób zostało zatrzymanych dzięki współpracy lubińskich, górowskich oraz leszczyńskich policjantów. Wszyscy podejrzani są o dokonanie rozboju.
– Wczoraj około godz. 13.00 dyżurny lubińskiej policji został powiadomiony o rozboju, który miał miejsce na granicach naszego powiatu. Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy- mówi Jan Pociecha z KPP w Lubinie.
Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Studzionki. Samochodem na mecz zagłębia jechali kibice lubińskiej drużyny. W pewnym momencie kierujący innym pojazdem zajechał im drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Kolejny zablokował ich z tyłu. Z samochodu wysiadło ośmiu mężczyzn i pod groźba użycia przemocy zażądali oddania szalików oraz koszulek z barwami klubowymi.
– W wyniku podjętych czynności przez lubińskich kryminalnych ustalili oni kierunek, w którym mogli odjechać sprawcy. Informacja została przekazana do ościennych powiatów oraz województw. Dzięki szybkiej wymianie informacji oraz współpracy z innymi jednostkami policji pierwszego zatrzymania czterech mężczyzn dokonali policjanci z komendy w Górze- dodaje Jan Pociecha z lubińskiej komendy.
Kolejne osoby zostały zatrzymane na terenie Leszna. Ostatecznie w ręce policji trafiło ośmiu mężczyzn w wieku od 17 do 33 lat mieszkańców powiatu leszczyńskiego. Wszyscy staną przed sądem siedmiu z nich grozi kara do 5 – lat pozbawienia wolności. Nieletnim natomiast zajmie się sąd rodzinny.
SZAT