Policjanci z powiatu polkowickiego kontrolują miejsca, gdzie przebywają lub mogą przebywać osoby bezdomne, bezradne, które szczególnie o tej porze roku mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu.
– Działania te mają charakter pomocowy i przede wszystkim zmierzają do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienie pomocy jak największej liczbie osób będących w potrzebie – informuje asp. szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach.
Podczas takich akcji funkcjonariusze przypominają też o tym, że można zgłosić się do znajdujących się w naszym rejonie noclegowni lub schronisk.
– Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o reagowanie i informowanie nas o każdej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, na ławce czy to w parku, w altanie ogrodowej bądź innym miejscu mogącym stanowić zagrożenie, ze względu na warunki atmosferyczne – dodaje Daria Solińska.
Szczególną uwagę należy zwracać na osoby, które są pod wpływem alkoholu. Trzeba powiadomić policję lub straż miejską.
Fot. KPP Polkowice