Brazylijczyk w Miedzi Legnica

bueno30-letni Brazylijczyk Daniel Bueno pojawił się na testach w Miedzi Legnica. Ten napastnik ma za sobą występy w ligach brazylijskiej, japońskiej, czeskiej i maltańskiej, skąd – jako wicekról strzelców – trafił w sezonie 209/10 do Odry Wodzisław Śląski. W sezonie 2012/13 dla maltańskiej drużyny Tarxien Rainbows FC zdobył 20 bramek w 31 meczach.

Daniel Mariano Bueno mierzy 184 cm, waży 80 kg i występuje na pozycji napastnika. Karierę rozpoczął w brazylijskim Atletico Sorocaba, ale później występował także w Japonii (Omiya Ardija), Czechach (Sigma Ołomuniec) i na Malcie (Tarxien Rainbows FC). Najlepiej radził sobie właśnie w tym ostatnim zespole, dla którego w sezonie 2008/09 strzelił 23 bramki w 23 meczach, co dało mu tytuł wicekróla strzelców ligi maltańskiej. W kolejnym sezonie trafił do Odry Wodzisław i w polskiej Ekstraklasie zdobył 6 goli w 25 meczach. Strzelał bramki w meczach przeciwko Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Śląskowi Wrocław, Wiśle Kraków i Piastowi Gliwice. W tamtej drużynie występowali wówczas także obecni zawodnicy Miedzi – Jakub Grzegorzewski (9 meczów, 0 bramek) i Daniel Tanżyna (1 mecz). Odra była jednak jedną z najsłabszych ekip w lidze, nastawionych głównie na defensywę i ostatecznie spadła z Ekstraklasy, a Bueno opuścił klub z powodu zaległości finansowych wobec niego. Na kolejne trzy sezony Brazylijczyk trafił po raz kolejny do maltańskiego Tarxien Rainbows FC, gdzie – podobnie jak wcześniej – imponował skutecznością i zdobył w tym czasie w sumie aż 42 bramki, z czego 20 w minionym sezonie. Kibice na Malcie nazywali skutecznego napastnika „Bum-bum Bueno”. Obecny sezon Brazylijczyk rozpoczął w irackim Zakho FC.

We wtorek późnym wieczorem zawodnik dotarł do Legnicy, a od środy rozpoczął treningi z Miedzią. Niewykluczone, że wystąpi w sobotnim sparingu Miedzianki z Odrą Opole (godz. 12.00, boisko ze sztuczną nawierzchnią w parku).

Z pierwszym zespołem Miedzi trenują wciąż także testowani: boczny obrońca Ireneusz Brożyna (17 lat, Czarni 1910 Jasło) i napastnik Jakub Chrzanowski (18 lat, Broń Radom).

Żródło : MKS Miedź Legnica
fot. interia.pl

Dodaj komentarz