LUBIN. Rękodzieło króluje w Alei Kasztanowej

IMG_1713Ponad stu wystawców z całej Polski prezentowało swoje wyroby na IX Ogólnopolskim Festiwalu Rękodzieła w Lubinie. Można było  ubrać się praktycznie od stóp do głów, przyozdobić biżuterią,  a przy tym dobrze i zdrowo zjeść. Można więc  było kupić biżuterię, lniane ubrania, a także specjały kulinarne  z różnych regionów  Polski.

Najbardziej wymagający klienci  mogli znaleźć coś dla siebie. Tradycyjnie festiwal odbywał się w Alei Kasztanowej w Lubinie. Oglądających i co najważniejsze kupujących nie brakowało.

– Przyszłam kupić prezent dla przyjaciółki, która lubi rzeczy oryginalne, a tutaj na pewno coś takiego znajdę- mówi pani Irena z Lubina.

Oprócz biżuterii, szklanych wyrobów, szmacianych lalek, czy wyrobów koronkowych, podczas festiwalu rękodzieła nie mogło zabraknąć specjałów kuchni regionalnych od Podhala aż do Pomorza. Były więc sery, nalewki, ciasta i chleb wypiekany według najstarszych receptur. Chętni uczestniczyli w warsztatach pieczenia chleba. Z każdym rokiem festiwal rozrasta się, a do Lubina przyjeżdża coraz więcej artystów i rzemieślników.
– Chcemy czegoś innego niż to co proponują nam galerie, czy markety. Coraz więcej osób chce mieć rzeczy niepowtarzalne, a na naszym festiwalu na pewno takie znajdzie- mówi Krystyna Huzarewicz z CK „Muza” w Lubinie.

Atrakcją tegorocznego festiwalu były również  grupy historyczne, które przedstawiły rzemiosło i zabawy średniowieczne.

SZAT

Dodaj komentarz