Opublikowany: czw, Sty 2nd, 2020

58 zgłoszeń – najczęściej o piratach drogowych

Funkcjonariusze legnickiej policji sprawdzili, na jakie zagrożenia najczęściej wskazywali użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w grudniu ub.r. Aplikacja wciąż cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, którzy są najaktywniejsi, gdy chodzi o kierowców, przekraczających prędkość.

Funkcjonariusze podliczyli zgłoszenia zamieszczone na mapie przez internautów i zweryfikowali je pod kąte najczęściej występujących zagrożeń. Wnioski? W grudniu 2019 r. mieszkańcy powiatu legnickiego dokonali 58 zgłoszeń, z czego 46 dotyczyło dozwolonej prędkości.

– Obywatele często zaznaczali też miejsca nieprawidłowego parkowania pojazdów i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. W wyniku weryfikacji zgłoszeń wskazanych na mapie w grudniu 2019 roku, policjanci potwierdzili 50 zagrożeń – informuje sierż. szt. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Nadkaczawscy stróże prawa zachęcają do dalszego korzystania z aplikacji, która ułatwia ich współpracę z mieszkańcami. Zaznaczają, że ten sposób pomaga osiągać wymierne efekty w ich pracy zmierzającej do poprawy bezpieczeństwa. Co istotne, z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy korzystać odpowiedzialnie. Policjanci przypominają bowiem, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję mundurowych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..