Opublikowany: nie, Sie 20th, 2017

500+ w Legnicy: Już ponad 2 tys. wniosków

W pierwszej połowie sierpnia legniczanie złożyli w legnickim MOPS już ponad 2 tys. wniosków o świadczenie Rodzina 500 Plus. – Spodziewaliśmy się natłoku pracy, ale liczyliśmy, że zainteresowanie będzie nieco mniejsze – komentuje Jerzy Konopski, dyrektor Ośrodka.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy nie mogą narzekać na brak pracy. Od początku sierpnia trafiają do nich nowe wnioski o przyznanie rządowego świadczenia w ramach programu Rodzina 500 Plus. I choć wcześniej apelowali do mieszkańców, by ci odłożyli załatwienie formalności na kolejne miesiące, raczej na niewiele to się zdało.

– Liczyliśmy, że w sierpniu trafi do nas mniej wniosków, ale byliśmy gotowi na natłok pracy – przekonuje Jerzy Konopski. – Nie ma kolejek, co cieszy, ale dokumentów przybywa w niesamowitym tempie. Przynajmniej połowa z nich to wnioski przesłane drogą elektroniczną, najczęściej za pośrednictwem banków.

Zainteresowanie legniczan programem rzeczywiście jest spore. Na ok. 5,6 tys. spodziewanych wniosków wypełnionych przez mieszkańców, do 15 sierpnia urzędnicy otrzymali już 1645. Do końca tygodnia, w ciągu zaledwie trzech dni, liczba ta wzrosła do 2011.

– Wniosków przybywa z dnia na dzień, a nasi pracownicy zajmują się także rozpatrywaniem dokumentów w sprawie innych świadczeń. Przed nami pracowity okres – dodaje szef legnickiego MOPS-u.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..