znasz kogoś, kto pomaga? Zgłoś go

W ubiegłym roku zgłoszono do tego wyróżnienia aż 77 osób – powiat lubiński ponownie zamierza podziękować mieszkańcom, którzy bezinteresownie pomagają innym. Do 14 listopada czeka na zgłoszenia kandydatów do tytułu Wolontariusz Roku 2022.

Starostowa Powiatowe w Lubinie konkurs na Wolontariusza roku organizuje już od kilku lat.

– W związku z tym, że powiat lubiński działa społecznie, bo mamy przecież w Starostowie Powiatowym w Lubinie departament społeczny, który działa w różnych sferach życia społecznego. Dlatego Międzynarodowy Dzień Wolontariusza stanowi dla nas bardzo ważne święto i co roku celebrujemy go i staramy się wyróżnić wszystkich wolontariuszy z powiatu lubińskiego – informuje Weronika Wawrynowicz, rzecznik prasowy powiatu lubińskiego.

Kandydatów można zgłaszać do 14 listopada.

– Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem formularza, który dostępny jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lubinie lub też na naszym Facebooku. Powiat lubiński wprawdzie uzyskuje informacje dotyczące wolontariuszy od organizacji zewnętrznych takich, jak szkoły, szpitale czy hospicja niemniej jednak to właśnie mieszkańców powiatu lubińskiego zachęcamy do wzięcia udział w tym konkursie – dodaje Wawrynowicz.

Nie jest ważne, w jakim obszarze życia społecznego działa dany wolontariusz. Warunkiem jest jedna, by miał ukończonych 18 lat. Wyróżnionych wolontariuszy poznamy 5 grudnia. Nagrody zostaną wręczone podczas Świątecznej Gali Wolontariatu w Centrum Kultury Muza w Lubinie 15 grudnia.

Dodaj komentarz