Netz: Takie zwycięstwa motywują

Już jutro w derbowym meczu piłkarze ręczni Zagłębia zmierzą się w Głogowie z Chrobrym. Przed spotkaniem rozmawialiśmy z lubińskim rozgrywającym, Kamilem Netzem.

Po krótkiej przerwie wracamy do gry o punkty. Jakie nastroje panują w drużynie przed wtorkowymi derbami?

Od ostatniego spotkania minęło trochę czasu, więc jesteśmy głodni gry. Mieliśmy czas na regenerację i dobre przygotowanie się do nadchodzącego, niezwykle ważnego meczu.

Trzeba przyznać, że Chrobry w ostatnim czasie się odbudował, wygrywając kilka spotkań z rzędu.

Chrobry to dobry zespół, który ma w swoim składzie uznanych zawodników, więc nie jest dla mnie zaskoczeniem, że w ostatnim czasie udało im się dopisać kilka punktów do swojego dorobku.

Nasz zespół po bardzo udanym początku rundy zaliczył kilka porażek z rzędu. Graliśmy jednak głównie ze ścisłą krajową czołówką.

Zgadza się, terminarz nie był dla nas ostatnio łaskawy, ale to już przeszłość. Wierzymy w to, że wrócimy do dyspozycji z początku rundy rewanżowej.

Mecze z Chrobrym Głogów wzbudzają w Was dodatkowe emocje?

Na pewno otoczka tego spotkania różni się od innych, ale uważam, że po pierwszym gwizdku każdy mecz jest identyczny i do każdego trzeba podchodzić z taką samą motywacją.

Ten mecz może być doskonałą okazją na przełamanie. O punkty jednak łatwo nie będzie.

W żadnym meczu w tej lidze nie jest łatwo o zwycięstwo. Musimy po prostu wyjść i pewni swoich umiejętności zgarnąć trzy punkty.

Sytuacja w tabeli po ostatnich meczach zrobiła się na tyle wyrównana, że nad 11 Torus Wybrzeżem Gdańsk mamy tylko dwa punkty przewagi.

Jak już wcześniej wspomniałem żaden mecz w tej lidze nie jest łatwy i duża ilość spotkań rozstrzyga się w końcówkach. Uważam, że musimy zachować spokój, przypomnieć sobie o dobrych momentach tego sezonu. Mamy za sobą mecze z Kielcami czy Płockiem i wierzę, że każdy mecz do końca sezonu możemy wygrać.

Ten tydzień będzie dla nas niezwykle ważny. Oprócz meczu w Głogowie zagramy także u siebie z Pogonią Szczecin.

Na pewno w krótkim odstępie czasu możemy zdobyć sporo punktów, na razie jednak skupiamy się tylko i wyłącznie na pierwszym spotkaniu. Takie zwycięstwa motywują i na pewno wygrana w Głogowie podbuduje nas na resztę sezonu.

Dodaj komentarz

*

code