Joachim Brudziński wręczył promesy dolnośląskim samorządowcom

35 milionów złotych wkrótce trafi do 37 dolnośląskich gmin i powiatów. Środki te mają zostać przeznaczone na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesy samorządowcom wręczył wczoraj we Wrocławiu minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Wśród beneficjentów znalazło się również dziewięć samorządów z naszego regionu.

Zdaniem ministra, nie tylko mieszkańcy dużych aglomeracji, ale również mieszkańcy gmin i powiatów mają prawo do poczucia bezpieczeństwa i komfortu życia. – Dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości odszedł od pomysłu polegającego na kumulowaniu pieniędzy w dużych ośrodkach, kosztem mniejszych. Po raz kolejny zapewniamy, że chcemy być partnerem dla samorządów – powiedział Brudziński na czwartkowym spotkaniu. Szef resortu dodał również, że wójtowie, starostowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogą liczyć na pomoc państwa w dramatycznych sytuacjach związanych z klęskami żywiołowymi.

Łącznie zrealizowanych ma zostać 47 zadań związanych z usuwanie klęsk żywiołowych. Parlamentarzyście towarzyszył wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. – Naprawa tego, co zostało zniszczone oraz możliwe ograniczenie skutków potencjalnych zagrożeń związanych z wystąpieniem klęsk żywiołowych mają dla Rządu RP ogromne znaczenie, przy czym administracja rządowa i wojewódzka starają się nadrobić zaległości sięgające 2010 roku – podsumował wojewoda.

Najwięcej pieniędzy, ponad 4,2 mln zł, otrzymał powiat jeleniogórski. Gdy idzie natomiast o samorządy z naszego regionu najwyższa kwota trafi do powiatu jaworskiego. Prawie 2,4 mln. złotych ma zostać wykorzystane na: przebudowę pokrycia dachowego budynku szkoły z internatem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, przebudowę budynku sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, przebudowę drogi powiatowej relacji Mysłów-Lipa-Paszowice oraz remont zniszczonej drogi powiatowej łączącej Warmątowice Sienkiewiczowskie z Przybyłowicami i Małuszowem.

Pozostałe promesy przyznane przez MSWiA dla gmin i powiatów z obszaru legnicko-głogowskiego:

1. Gmina Bolków, powiat jaworski – 71 080,00 zł

– przebudowa placu manewrowego wraz z przejściem do Szkoły Podstawowej w Bolkowie (intensywne opady deszczu i gradu lipiec 2017 r.),

2. Gmina Gaworzyce, powiat polkowicki – 403 890,00 zł

– odbudowa rowu ziemnego w obrębie Gostyń (intensywne opady deszczu, luty 2017 r.),

– przebudowa drogi – ulica Szkolna w Gaworzycach (intensywne opady deszczu i gradu, czerwiec 2017 r.),

– remont budynku Szkoły Podstawowej w Gaworzycach (intensywne opady deszczu i gradu, sierpień 2017 r.),

3. Gmina Głogów, powiat głogowski – 475 000,00 zł

– przebudowa drogi gminnej w Wilkowie (intensywne opady deszczu październik 2017 r.),

– remont budynku Szkoły Podstawowej w Przedmościu (intensywne opady deszczu i silny wiatr październik 2017 r.).

4. Gmina Męcinka, powiat jaworski – 1 280 460,00 zł

– przebudowa drogi gminnej w Chełmcu (intensywne opady deszczu, sierpień 2017 r.)

 5. Gmina Pęcław, powiat głogowski – 333 290,00 zł

– przebudowa nawierzchni drogi w Wietszycach (intensywne opady deszczu, sierpień 2017 r.)

6. Gmina Radwanice, powiat polkowicki – 445 240,00 zł

– przebudowa drogi gminnej (wewnętrznej) Obręb Buczyna (intensywne opady deszczu lipiec 2016),

7. Wądroże Wielkie, powiat jaworski – 492 100,00 zł

– przebudowa drogi gminnej, obręb Biernatki (intensywne opady deszczu maj 2017 r.),

8. Powiat Legnicki – 1 564 168,00 zł

– przebudowa drogi powiatowej w Winnicy (intensywne opady deszczu w lipcu 2016 r.).

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..