Opublikowany: śr, Cze 12th, 2019

35-letnia złodziejka w rękach policji

Elektronarzędzia, sprzęt ogrodowy, rowery, alkohol, odzież i buty – m.in. takie przedmioty padały łupem 35-latki, która podejrzana jest także o usiłowanie włamań do domów i mieszkań. Wartość skradzionego przez nią mienia poszkodowani szacują na kwotę ponad 15 tys. złotych. Kobiecie grozi nawet 10 lat więzienia.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału kryminalnego, 35-latka w kwietniu i maju dopuściła się kilku kradzieży mienia na terenie Złotoryi. – Pod osłoną nocy wchodziła na teren posesji, a następnie, wykorzystując niezabezpieczone drzwi lub okna, dostawała się do garaży, skąd ukradła m.in. rower górski, elektronarzędzia, alkohol, odzież i kilkanaście par używanych butów sportowych – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Mundurowi udowodnili kobiecie usiłowanie kilku włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań, kolejnych kradzieży mienia i przestępstw narkotykowych. Jak przyznała zatrzymana, jej łupem padały rzeczy pozostawione przez właścicieli bez nadzoru lub odpowiedniego zabezpieczenia. Wartość skradzionego mienia została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 15 tys. złotych.

O dalszym losie 35-latki będzie decydował sąd. Grozić jej może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..