Dołącz do drużyny Szlachetnej Paczki

Wielkimi krokami zbliża się 19. edycja Szlachetnej Paczki. Do tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej od lat aktywnie włączają się również mieszkańcy Lubina i okolic, Chocianowa i Polkowic. Podobnie będzie i w tym roku. Organizatorzy poszukują chętnych wolontariuszy.

Na razie w Lubinie do akcji zgłosiło się kilkunastu wolontariuszy. Około 10 z nich to tzw. weterani, czyli osoby, które pomagały podczas poprzedniej edycji. Jest też kilku nowych, a potrzebnych jest jeszcze co najmniej kolejnych dziesięciu.

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat. Jeśli ktoś chętny nie uzyskał jeszcze pełnoletności, potrzebna będzie zgoda rodziców lub opiekunów prawnych – tłumaczy Małgorzata Sarama, tegoroczna liderka Szlachetnej Paczki w Lubinie, która podczas ubiegłorocznej edycji wraz z przyjaciółmi uczestniczyła w akcji jako darczyńca.

Obecnie trwają poszukiwania chętnych oraz rodzin, które potrzebują pomocy. W najbliższych dniach organizatorzy zamierzają odwiedzić lubińskie szkoły, żeby przekonać uczniów do zostania wolontariuszem, a także zachęcać do przekazywania np. środków chemicznych albo jedzenia z długim terminem ważności.

Zgłaszać się można też poprzez stronę internetową www.superw.pl. Należy tam kliknąć w zakładkę “Wolontariusz”, wybrać “Szlachetna Paczka”, a następnie “Zostań wolontariuszem paczki”. W dalszej kolejności trzeba wybrać województwo i rejon oraz wypełnić krótki formularz.

Dlaczego warto zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki? – Ponieważ pomagając, zmieniamy świat na lepszy. Każdy gest, nawet najdrobniejszy, może sprawić, że czyjeś życie stanie się lepsze – dodaje Małgorzata Sarama.

W ubiegłym roku ze wsparcia Szlachetnej Paczki w powiecie lubińskim skorzystało ponad 60 rodzin. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii to “Dzięki Tobie… zmienią się historie ludzi w potrzebie”. Lubińską akcję można również śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/Szlachetna-Paczka-Lubin-506635822750921/

Dodajmy, że wolontariuszy do Szlachetnej Paczki szukają również liderzy z Polkowic (Wojciech Iwaniak) i Chocianowa (Kamil Steczko). 

Fot. Archiwalne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..