300 tys. na obywatelskie pomysły w gminie Chojnów

Do 25 stycznia br. można zgłaszać projekty w ramach czwartej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. W poprzednich latach dzięki inicjatywie mieszkańców gmina zrealizowała ponad 60 pomysłów.

Tym razem na wnioski urzędnicy czekają od 19 listopada ub. r., a ostateczny termin ich przyjmowania to 25 stycznia. Należy jednak pamiętać, że w zakres budżetu nie wchodzą wydatki związane z remontem dróg czy wyposażeniem świetlic wiejskich. W tym roku można natomiast wskazać np. na konieczny remont świetlicy.

– Docierają do nas sygnały, że mieszkańcy intensywnie korzystający ze świetlic wiejskich chcieliby wykorzystać pulę środków przyznanych w ramach GChBO na remont sali znajdującej się w ich miejscowości, chodzi głownie o zakup i montaż klimatyzatorów lub malowanie ścian czy remont sanitariatów – zadania wpływające na atrakcyjność i podnoszące funkcjonalność obiektów – komentuje Andrzej Pyrz, wójt gminy Chojnów.

Pomysły mieszkańców będą weryfikowane do 8 lutego przez zespół zajmujący się budżetem obywatelskim. Zatwierdzone projekty znajdą się na liście głosowania, które zaplanowano na 10 marca br. Te, które otrzymają najwięcej głosów, zostaną przeznaczone do realizacji. Jest też dodatkowe wyróżnienie.

– Chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców czynnie uczestniczyło w wyborze projektów, dlatego mamy dla nich atrakcyjną ofertę. Ta miejscowość, która wykaże się największym zaangażowaniem w głosowaniu, a złoży dwa wnioski w ramach GCHBO, będzie mogła zrealizować dodatkowe zadanie, a więc pula środków przeznaczonych na daną miejscowość może się zwiększyć nawet o 100 proc. – tłumaczy wójt Pyrz.

Wyniki głosowania zostaną opublikowane w Urzędzie Gminy Chojnów, jednostkach pomocniczych oraz Biuletynie Informacji Publicznej, najpóźniej do 15 marca.

Dodaj komentarz