Opublikowany: pt, Gru 6th, 2019

30-latek z zakazem i narkotykami

Marihuanę i amfetaminę miał przy sobie 30-letni kierowca, którego zatrzymali policjanci ze Świerzawy. Jak się okazało, mężczyzna usiadł za kierownicą volkswagena, mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów.

30-latek wpadł w Wojcieszowie, gdy zatrzymał go patrol świerzawskiej policji. Jak się okazało, siedzący za kierownicą osobowego volkswagena mieszkaniec Wojcieszowa nie miał przy sobie prawa jazdy i dokumentów auta.

– Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i tym samym wsiadając za kierownicę samochodu popełnił przestępstwo. Dodatkowo auto, którym podróżował nie miało obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz dowodu rejestracyjnego, który został mu zatrzymany wcześniej – relacjonuje st. sierż. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi.

Na tym nie koniec przewinień 30-latka. W jego samochodzie policjanci znaleźli bowiem nielegalne substancje.

– Badanie narkotestem wskazało, że była to marihuana i amfetamina. Ponadto, z uwagi na podejrzenie, że 30-latek kierował autem będąc pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do dalszych badań – dodaje st. sierż. Kwakszys.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu. Niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..