Opublikowany: śr, Maj 27th, 2020

30 lat jaworskiej samorządności (FOTO, WIDEO)

W Jaworze skromniej niż planowano uczczono obchody 30. Rocznicy wolnych wyborów w powojennej Polsce. Uroczysta, okolicznościowa akademia została zaplanowana na jesień. W południe w imieniu mieszkańców burmistrz w towarzystwie kilku radnych i pracowników Urzędu Miejskiego złożył w rynku pod pomnikiem kwiaty upamiętniające działaczy samorządowych, którzy odeszli do wieczności.

W poprzednich latach jaworzanie korzystali z zaproszenia do Teatru Miejskiego, gdzie odbywały się uroczyste gale z okazji święta samorządu. Była to okazja do wspomnień i spotkań z byłymi burmistrzami i radnymi. W tym roku uroczystości przesunięte zostały na termin jesienny. W środę od rana rynek przystrojony jest flagami w barwach miasta, natomiast na ścianie ratusza powieszony został okolicznościowy baner. W Internecie, na stronie miasta dostępna jest prezentacja przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną upamiętniająca 30 lat samorządowego Jawora.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..