Opublikowany: pt, Paź 18th, 2019

20 mandatów i grzywna za blokowanie tachografu

20 mandatów, 10 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, 9 pojazdów w złym stanie technicznych, a 5 niedopuszczonych do ruchu – to efekty wczorajszej współpracy funkcjonariuszy lubińskiej drogówki i Inspektorów Transportu Drogowego, działających w ramach ogólnopolskiej akcji Bus&truck. Wysoką grzywną został ukarany kolejny kierowca, który blokował tachograf.

Przypomnijmy, że głównym celem akcji „Truck&bus” było zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego.

Mundurowi wspólnie z Inspektorami Transportu Drogowego szczególną uwagę zwracali na zawodowych kierowców prowadzących ciężarówki i autobusy. Działania trwały do od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.

Okazuje się, że wciąż wielu kierowców lekceważy przepisy ruchu drogowego, a zwłaszcza te dotyczące stanu technicznego pojazdów. Dowodem tego jest fakt, że aż 9 aut było w złym stanie, a 5 nie powinno uczestniczyć w ruchu. Łącznie mandatami ukaranych zostało 20 kierowców, a 10 zatrzymano też dowody rejestracyjne.

Już po raz kolejny w ostatnim czasie w ręce stróżów prawa wpadł kierowca , który zakłócał pracę tachografu. – 62-letni mieszkaniec Jarocina, który nielegalnie ingerował w pracę urządzenia rejestrującego czas pracy, został ukarany grzywną w wysokości 2 tys. złotych – informuje młodszy aspirant Anna Szajbler z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..