20-kilometrowy korek na A4!

Już ponad 20 kilometrów długości ma korek, który od rana tworzy się na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Wszystko z powodu remontu nawierzchni w okolicach Punktu Poboru Opłat przy podwrocławskich Karwianach, który rozpoczął się na początku ubiegłego tygodnia.

O godz. 11 dyżurny Punktu Informacji Drogowej we Wrocławiu podał, że zator w stronę Katowic miał długość 15 kilometrów. Później korek jeszcze się powiększył. Po południu osiągnął ponad 20 kilometrów.

– Obecny poziom natężenia ruchu wynika również z migracji pracowników zza zachodniej granicy, gdzie 30 maja jest dniem wolnym od pracy ze względu na Święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Co za tym idzie, część osób już dziś przyjeżdża na “dłuższy weekend” do Polski – wyjaśnia Magdalena Szumiata, rzecznik dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Sytuacji na drodze nie poprawiła dzisiejsza decyzja o czasowym odstąpieniu od poboru opłat na bramkach w Karwianach. Pisaliśmy o tym tutaj.

Utrudnienia na A4 mogą potrwać jeszcze przez co najmniej kilka dni. Przedstawiciele GDDKiA apelują do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 ton.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..