18-latek plądrował strych. Wpadł na gorącym uczynku

Fot. Policja Złotoryja

18-latek bez trudu sforsował zabezpieczenia i włamał się na strych kamienicy w centrum Złotoryi. Wpadł dopiero podczas wynoszenia łupów na zewnątrz budynku. Niebawem o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu nawet 10-letnia odsiadka.

O włamaniu policjanci dowiedzieli się dzięki telefonicznemu zgłoszeniu. Na miejsce ruszył patrol, który złapał złodzieja na gorącym uczynku. Okazał się nim 18-letni złotoryjanin.

– Mężczyzna wynosił właśnie z kamienicy w centrum miasta skradzione przedmioty m.in. sprzęt muzyczny, elektronarzędzia, wąż ogrodowy, skrzynki z narzędziami oraz inne drobne przedmioty. Jak się okazało, chwilę wcześniej wyłamał drzwi wejściowe do pomieszczenia strychowego, a następnie z jego wnętrza ukradł wartościowe mienie – relacjonuje st. sierż. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi.

18-latek trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wszystkie skradzione przedmioty trafiły już do właściciela.

Dodaj komentarz

*

code