18-latek kradł narzędzia, zegarki i gotówkę

Nawet 10 lat za kratami może spędzić 18-latek, który swoją przestępczą działalnością spowodował straty na 14 tys. zł.  Łupem włamywacza padły elektronarzędzia, pieniądze, zegarki, ale i piec gazowy. Policjanci zatrzymali też jego 16-letniego wspólnika.

Na trop przestępczego duetu trafili dzielnicowy z Chojnowa. Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do altanki na terenie miasta, ruszyli na miejsce.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że włamywaczy było dwóch, a po kradzieży oddalili się pojazdem marki Golf. W wyniku natychmiastowo podjętych działań pościgowych policjanci ujawnili zaparkowany pojazd, a w nim dwóch mężczyzn, w tym jeden z nich okazał się sprawcą włamania – relacjonuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji. – W tym samym miejscu, policjanci w innym pojeździe zatrzymali ukrywającego się drugiego ze sprawców kradzieży z włamaniem. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 16 oraz 18 lat.

Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji

Policjanci udowodnili 18-latkowi dwa włamania do domów jednorodzinnych na terenie chojnowskiej gminy. Ustalili też, że jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, piec gazowy, pieniądze i zegarki. Wartość strat to ponad 14 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy.

– Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw oraz ustalają, co stało się ze skradzionymi przedmiotami. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Król-Szymajda. – Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Młodszy sprawca został przesłuchany przez funkcjonariuszy, a następnie w takich przypadkach policjanci informują sąd rodzinny o przejawach demoralizacji nieletniego – kończy funkcjonariuszka.

Dodaj komentarz