Opublikowany: śr, Lip 19th, 2017

17-latek wpadł z kradzionymi bombonierkami

Areszt, ograniczenie wolności i 5 tys. zł grzywny – z takimi konsekwencjami musi liczyć się 17-latek, który próbował ukraść bombonierki i narzędzia z jednego z legnickich sklepów. Jak się okazało, był on również poszukiwany przez sąd.

Złodzieja złapał funkcjonariusz legnickiej policji, który był już po służbie. Gdy mężczyzna wszedł do jednego z sieciowych sklepów na terenie miasta, zauważył biegnącego w jego kierunku 17-latka. Chłopak miał przy sobie kartonik bombonierek i narzędzia, z którymi próbował wybiec na zewnątrz nie płacąc.

– Sprawca wpadł wprost w ręce funkcjonariusza, który dobrze znał 17–latka z wcześniejszych interwencji dotyczących kradzieży sklepowych. Policjant zatrzymał mężczyznę i powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego legnickiej komendy, który na miejsce wysłał patrol. Mężczyzna po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się być poszukiwany przez sąd celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – relacjonuje sierż. szt. Jagoda Ekiert.

Jak wyliczyli policjanci, dzięki reakcji funkcjonariusza udało się odzyskać towar wart 220 zł. Bombonierki i narzędzia wróciły na sklepowe półki, a złodziej – do izby dziecka.

– 17–latkowi za kradzież sklepową grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 5 tys złotych – informuje sierż. szt. Ekiert.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..