Opublikowany: wt, Kwi 7th, 2020

130 paczek trafiło już do potrzebujących (FOTO, WIDEO)

To trzecia już wspólna akcja gminy miejskiej Głogów i Caritasu z Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Tym razem polegała ona na zorganizowaniu paczek żywnościowych dla samotnych starszych osób. Wcześniej dyrektor Caritasu ksiądz Stanisław Podfigórny uruchomił specjalny numer telefonu, by potrzebujący mogli się zgłaszać. Zgłosiło się 130 osób.

W dowozie paczek pod wskazane adresy pomogli wolontariusze: strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna Oddział Ratownictwa Wodnego w Głogowie wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej, członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów oraz grupa Głogów Night Racing.

– To taki moment, w którym możemy pomóc. Mamy przestój w działaniach i akcjach, ale pomagamy właśnie tak jak dziś w akcji Caritasu. Nie mogło nas zabraknąć. Dostaliśmy telefon i od razu decyzja – pomożemy. To fajny moment by pokazać wyciągniętą dłoń i osobom starszym, samotnym czy chorym pokazać, że nie są sami – mówi Marcin Marciszak, prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów.

– Pamiętamy o naszych matkach, babciach i dziadkach. Kiedyś to oni nam przebierali pieluchy, dziś my młodzi pomagamy i pokazujemy, że można – mówi Mateusz Ryske z GNR.

Przygotowaniem paczek zajmowały się panie z głogowskiego Caritasu Eugenia Walczak i Urszula Zajączkowska.

Fot. TK

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..